برگه مجری
ساخت و ساز

برگه مجری و برگه مجری ذیصلاح

برگه مجری چیست؟

برگه مجری : برای شروع به کار هر ساختمان نیاز است که شخص ذیصلاح حقیقی یا حقوقی به عنوان مجری ساختمان معرفی گردد. که بسته متراژ و تعداد سقف میتواند شامل مهندسین پایه ۴ تا پایه ۱ عمران یا معماری و برای متراژ های بالای ۴۰۰۰ متر نیاز به مجری حقوقی میباشد.

برگه مجری حقیقی یکی از مراحل است. که در کنار اخذ سایر مجوز ها و برگه های معماری ساختمان ضروری است، در صورتی که برای پروژه عمرانی خود مجری حقیقی انتخاب کرده اید. که دارای صلاحیت و مورد تایید سازمان نظام مهندسی است. مهندسین مجری شرکت دیبا سازان پویا کلیه برگه های لازم از جمله برگه مجری حقیقی را برای شما تهیه می کند. مدارک ضروری می باشد.

برگ تعهد نظارت سازه شامل برگه های محاسبات، تاسیسات برق و مکانیک و تعهد طراحی معماری می باشند. و در ابتدای تشکیل پرونده جهت صدور جواز ساخت از مدارک ضروری می باشد.

استفاده مجری ذیصلاح از مهندسان رشته های دیگر ساختمان

در شروع کار، مهندس ناظر از طرف شهرداری برای بازدید ساختمان به محل می آید. مهندس مجری پروژه موظف است. از مهندسان رشته های دیگر ساختمان، کاردان های فنی ، معماران تجربی ، کارگران و استاد کاران و هم چنین عوامل فنی ماهر در اجرای پروژه استفاده کند. هم چنین مصالح مورد استفاده توسط مجری ذیصلاح ساختمان باید مصالح مطابق مشخصات فنی نقشه ها باشد. همان طور که شروع کار مهندس اجرای کننده ذیصلاح ساختمان با استفاده از نقشه هایی است. که محاسب در اختیار او گذاشته است. پایان کار مجری ذیصلاح ساختمان نیز منجر به تهیه نقشه های جزئیات (چون ساخت) به همان صورتی که اجرا شده اعم از معماری، سازه، تاسیسات و غیره می شود. این نقشه ها باید به تایید ناظر یا ناظران رسیده و یک نسخه از آن هم به کارفرما ارائه شود.

تعهدات کارفرما جهت اخذ برگه مجری ذیصلاح

این شرکت آماده همکاری و معرفی مهندسین مجرب برای هر نوع پروژه ساختمانی میباشد.

  • ۱- عدم دخالت و عدم ارائه طریق در طراحی معماری و محاسباتی (از نظر ضوابط و مقررات).
  • ۲- انجام کلیه عملیات ساختمانی، از شروع تا اتمام با اطلاع و تعهد نظارت مهندس ناظر مربوط. و مطابق با مفاد پروانه ساختمانی و نقشه های تصویبی و خودداری از انجام هرگونه عملیات غیرمجاز.
  • ۳- اخذ مجوز شروع عملیات ساختمانی از مهندس ناظر و ارائه آن به منطقه قبل از آغاز عملیات کارگاهی.
  • ۴- تامین کلیه وسائل ایمنی کارگاه مطابق با نظر مهندس ناظر مربوطه. و پیش بینی های لازم در زمان عقد قرارداد با پیمان کاران در این زمینه و قبول مسئولیت حوادث ناشی از عدم رعایت آن.
  • ۵- بکارگیری اکیپ های فنی و تخصصی در کلیه مراحل ساختمانی.

استحکام بنا و نحوه اخذ برگه استحکام بنا و برگ تعهد نظارت سازه شهرداریها برای صدور پایان کار برای ساختمان های فاقد مهندس ناظر یا ساختمان‌های معمارساز

تصویر نویسنده
مدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.