بسته بندی زعفران
بسته بندی

بسته بندی زعفران

بسته بندی از زعفران محافظت می کند

با توجه به اینکه زعفران به نور و رطوبت حساس است. باید آن را به بهترین شکل بسته بندی کرد تا کیفیت آن حفظ شود. همچنین گزینه مناسب برای نگهداری و بسته بندی زعفران آن است. که ابتدا آن را داخل ظروف فلزی و سپس در داخل کارتن های مقوایی قرار دهیم. با این روش زعفران از تغییرات دمایی که به شدت به آن حساس است در امان می ماند و مزه و بوی آن نیز تغییر نمی کند.

اهمیت بسته بندی زعفران ایرانی چیست؟

اهمیت بسته‌ بندی لاکچری سفران ایرانی را می ‌توان در میزان صادرات، فروش و سود جست ‌وجو کرد. بسته ‌بندی مناسب می‌تواند شهرت زعفران تولید شده در ایران را بیشتر کرده و باعث افزایش درآمد برندهای تولید کننده و کشاورزان ایرانی شود.

بسته بندی و نقش آن در میزان فروش زعفران

هر چند ایران اولین صادر کننده زعفران است، اما زعفران ایرانی به خوبی در بازارهای جهانی شناخته شده نیست. چرا که معمولا ایران، سفران را به صورت فله ‌ای به کشورهایی چون اسپانیا صادر می‌کند. و اسپانیا با استراتژی‌های برندینگ و بسته‌ بندی‌های متفاوت زعفران ایران را با نام برند خود به فروش میرساند. به همین دلیل برند زعفران ایرانی در ذهن بسیاری ناشناخته مانده و خیلی‌ها از زعفران اسپانیایی یاد میکنند.

نقش بسته بندی لاکچری در صادرات به کشورهای جهان

باید به اهمیت بسته بندی لاکچری سفران ایرانی و استراتژی‌های بازاریابی و برندینگ توجه بسیاری داشته باشیم. چرا که شاید بسته بندی محصولات یک اتفاق کوچک به نظر برسد، اما اهمیت بسیار زیادی در جلب نظر مشتری و افزایش فروش دارد. در حقیقت این بسته ‌بندی است که یک عامل کلیدی در موفقیت یا شکست فروش کالا شناخته می‌شود. تمایز بسته‌ بندی زعفران ایرانی میتواند این ادویه را درست مانند شهرتش به عنوان یک طلای سرخ در بازار جهانی معرفی کند

چگونه بسته بندی لاکچری طراحی کنیم؟

برای طراحی بسته بندی زعفران به چندین مورد باید رعایت کنیم. که از جمله موارد طراحی بسته بندی لاکچری زعفران استفاده از رنگ های سفران در طراحی بسته بندی لاکچری. و رنگ بندی مناسب و آشنایی با اصول رنگ در چاپ بسته بندی لاکچری زعفران. و نیز در نظر گرفتن اصول نگهداری و حمل بسته بندی زعفران. و همچنین باید قسمت شفاف در بسته بندی محصول قرار گیرد.

بسته بندی زعفران باعث اعتبار برند می شود

در یکی از قسمت های مقاله اشاره کردیم که ایران بزرگترین تولیدکننده زعفران دنیا است. درحالی که اسپانیا بازار فروش را در اختیار دارد زیرا اسپانیا زعفران را از ایران وارد می کند. و با بسته بندی مناسب و زیبا آن را در بازار جهانی به فروش می رساند. و با این کار کسی که در استرالیا زندگی می کند. تصور می کند که اسپانیا تولید کننده زعفران در دنیا است. (به دلیل داشتن بسته بندی لاکچری) درحالی که واقعیت غیر از این است. پس اهمیت بسته بندی زعفران در حدی است. که باید روی آن سرمایه گذاری های مناسب داشته باشیم.

بسته بندی شکیل باعث جذب مشتری می شود

انسان همواره به سمت زیبایی ها جذب می شود ، در تولید محصولات نیز سعی بر این است. که زیباترین محصول و درعین حال باکیفیت ترین را در اختیار مشتریان قرار دهیم. این کار با بسته بندی مناسب صورت می پذیرد و باعث جلب توجه مشتری برای خرید محصولات می شود. پس هرچه بسته بندی محصولات شکیل تر باشد بیشتر مشتری جذب آن می شود. زیرا مشتری زیاد به محتوا داخل بسته توجه نخواهد کرد؛ بلکه نوع بسته بندی محصول برای او مهم است.

تصویر نویسنده
مدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.