بیمه sos کرونا
آگهی بیمه

بیمه sos کرونا

ویروس کرونا چیست؟

ویروس کرونا از ویروس های RNA متعلق به خانواده Coronaviridae هستند. این خانواده شامل چندین ویروس تنفسی است.
ویروس هایی که باعث ایجاد شایعترین سرماخوردگی و ویروس های مسئول سندرمهای تنفسی می شوند، مانند MERS (سندرم تنفسی خاورمیانه) و SARS (سندرم حاد تنفسی شدید).

سندرم حاد تنفسی شدید کرونا ویروس ۲ (SARS-CoV-2) ویروسی متعلق به خانواده Coronaviridae است. ژن کرونا ویروس بتا ، و فیلوژنتیک با کرونا ویریدهای شبیه به SARS که از خفاش ها ناشی می شوند. (Lai et al. 2020). SARS-CoV-2 برای اولین بار در دسامبر سال ۲۰۱۹ در چین به عنوان یک عامل ویروسی ایجاد کننده تنفس شناخته شد.

عفونت هایی با علائم از جمله تب، سرفه خشک و نارسایی تنفسی. در موارد شدیدتر عفونت ممکن است باعث ذات الریه ، نارسایی کلیه و مرگ شود.

انتقال از طریق تماس نزدیک با افراد آلوده از طریق بزاق ، سرفه یا عطسه انجام می شود. افراد مسن و کسانی که دارای شرایط از قبل موجود ، مانند دیابت یا بیماری قلبی هستند (Lai et al ، ۲۰۲۰) بیشترین موارد را دارند. مستعد ابتلا به اشکال شدید است.

ویروس کرونا چیست؟
تشخيص سريع عفونت SARS-CoV-2 براي انتشار ويروس ضروري است. (Corman et al., 2020., Panet al., 2020). در این زمینه ، Real-Time RT PCR با توجه به وجود مناسب ترین روش برای تشخیص ویروس است. حساسیت و ویژگی بالا و در حال حاضر ابزاری روتین در آزمایشگاههای تشخیصی است.

به یاد داشته باشید که بیمه sos کرونا می تواند هزینه های معالجه این بیماری را در مواقع ابتلا جبران کند.

علائم و نشانه های ویروس کرونا در افراد

گزارشات از علائم خفیف تا بیماری شدید و مرگ برای بیماری کرونا ۲۰۱۹ حکایت دارند. علائم کووید ۱۹ می توانند از ۲ تا ۱۴ روز پس از قرارگیری در معرض ویروس پدیدار شوند:

  1. تب
  2. سرفه
  3. تنگی نفس

راههای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا

در حال حاضر واکسن بخصوصی برای بیماری کرونا ۲۰۱۹ وجود ندارد. بهترین راه برای پیشگیری از بیماری، جلوگیری از قرارگیری در معرض ویروس است. برای کمک به جلوگیری از انتشار بیماری های تنفسی، اقدامات زیر را انجام دهید:

  1. از تماس نزدیک با افراد بیمار اجتناب کنید.
  2. از لمس کردن چشم، بینی و دهان خودتان اجتناب کنید.
  3. هنگامی که بیمار هستید، در خانه بمانید.
  4. در صورت سرفه یا عطسه دستمال کاغذی جلوی دهان و بینی خودتان بگیرید و سپس آن دستمال را به سرعت دور بیندازید.
  5. اشیا و سطوحی که با آن ها سروکار دارید را دائماً پاک و ضدعفونی کنید.
  6. پیشنهاد می کنیم در مورد بیمه sos کرونا تحقیق و بررسی کنید و در صورت لزوم آن را تهیه نمایید.

راههای پیشگیری از ویروس کرونا - آیا ماسک بزنیم یا نه؟

آیا ویروس کرونا درمان دارد؟

در حال حاضر درمان ضدویروسی مشخصی برای کرونا پیشنهاد نشده است. افرادی که دارای کرونا هستند، می بایست مراقبت های پشتیبانی برای کاهش علایم دریافت کنند. برای حالت های بیماری شدید، درمان بایستی شامل مراقبت جهت ارتقای عملکرد ارگان های حیاتی باشد.

پرسش های رایج در مورد ویروس کرونا

آیا ممکن است کسی ویروس کرونا را داشته باشد اما مریض نباشد؟

به نظر می رسد که سرایت ویروس بیشتر زمانی انجام می شود. که افراد دارای علائم و نشانه های بیماری هستند. انتشار ویروس می تواند پیش از بروز علائم نیز انجام شود؛ گزارشاتی در زمینه انتقال ویروس جدید کرونا از این طریق ارائه شده است. اما به نظر نمی رسد که این، طریقه اصلی انتشار ویروس باشد.

آیا ویروس کرونا به راحتی منتقل می شود؟

اینکه ویروس در میان افراد تا چه حد می تواند به راحتی منتقل شود، متغیر است. برخی از ویروس ها کاملاً مساوی هستند (به راحتی منتشر می شوند) مانند سرخک، اما برخی دیگر به راحتی منتشر نمی شوند. یک فاکتور دیگر آن است که آیا نحوه انتشار، پایدار است یا خیر.

ویروسی که منجر به بیماری کرونا می شود ظاهراً به راحتی و به شکل پایدار در جامعه منتشر می شود. انتشار در جامعه بدان معنا است که افراد در مکانی قرار داشته اند و به این ویروس مبتلا شده اند، و نمی دانند که چگونه و در کجا این کار انجام شده است.

آیا ماسک بزنیم یا نه؟

* بروزرسانی ۱۶ فروردین : اخیرا سازمان بهداشت چهانی پیشنهادش را عوض کرده است و پیشنهاد می کند که همه افراد اعم از سالم و ناسالم بهتر است ماسک بزنند.

سازمان بهداشت جهانی (WHO) پیشنهاد نمی کند افراد سالم از ماسک صورت برای محافظت از خود در برابر بیماری های تنفسی شامل کرونا، استفاده کنند.

ماسک صورت بایستی توسط افراد استفاده شود که دارای علائم کرونا هستند تا در نتیجه مانع از انتشار بیماری به دیگران شود. استفاده از ماسک صورت برای کارمندان بخش بهداشت و درمان و افرادی که از بیماران مراقبت می کنند، ضروری است.

دست های خود را بارها در هر روز با آب و صابون حداقل برای مدت ۲۰ ثانیه بشویید، بخصوص پس از رفتن به حمام، پیش از خوردن غذا و پس از گرفتن بینی، عطسه کردن یا سرفه کردن.

اگر آب و صابون در دسترس نیست، از پد الکلی با حداقل ۶۰% الکل استفاده کنید. همیشه دست های خود را در صورتی که کثیف هستند با آب و صابون بشویید.

اگر به ویروس کرونا مبتلا شدیم چه کنیم؟

درصورتی که تب داشتید و علایم بیماری تنفسی، مانند سرفه و مشکل در تنفس در شما وجود داشت، در صورتی که با فرض اینکه به کرونا دچار شده است در تماس بودید، و یا به مکانی سفر کرده اید که تعداد افراد بیمار در آن حال گسترش است، با یک متخصص تماس بگیرید و در مورد تماس یا سفر اخیر خودتان صحبت کنید. متخصصین تشخیص می دهند که آیا شما نیاز به تست کرونا دارید یا خیر. با تهیه بیمه sos کرونا می توان هزینه های معالجه این بیماری در مواقع ابتلا جبران کرد.

دستورالعمل کشوری کرونا ویروس

دستورالعمل کشوری کرونا ویروس جدید(۲۰۱۹-nCoV)

شامل مراقبت، کنترل عفونت و مواد ضدعفونی کننده، تشخیص آزمایشگاهی، درمان و ارجاع بیماران مشکوک، محتمل و قطعی، و توصیه های سلامت محیط و کار

وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی نسخه بهمن ماه ۱۳۹۸

دانلود فایل PDF  و مشاهده دستورالعمل

دستورالعمل کشوری کرونا ویروس جدید(2019-nCoV)اختصاص بیمه sos کرونا و مراکز درمانی جهت رفاه بیماران کرونا

عطف به بخشنامه شماره ۳۳۵/۱۱۵/د. مورخ ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ سازمان اورژانسی کشورمبنی بر ممنوعیت بکارگیری آمبولانس خصوصی. جهت انتقال بیماران مشکوک به ویروس کرونا. به منظور حفظ سلامتی سایر اعضاء محترم تا اطلاع ثانوی آمبولانس کمک رسان از انتقال بیماران با علائم بیماری فوق معذور میباشد. و متقاضیان این خدمت باید با اورژانس کشوری تماس حاصل نمایند . با تهیه بیمه sos کرونا می توان هزینه های معالجه این بیماری در مواقع ابتلا جبران کرد.

 به همین اعتبار و به منظور حفظ سلامتی سایر اعضاء محترم خدمات پزشک و پرستار در منزل نیز تا اطلاع ثانوی برای بیماران با علائم فوق انجام نخواهد پذیرفت و خدمات به این دسته از بیماران به صورت مشاوره تلفنی و تصویری صورت می پذیرد .

اعضای محترمی که با علائمی از قبیل تب، سرفه، نارسائی تنفسی ، اسهال و استفراغ مواجه هستند. ضروری است تا فوراً مورد مشاوره پزشک قرار گیرند .

لیست بیمارستان ها و مراکز درمانی ، بیماران مشکوک یا مبتلا به ویروس کرونا

مراکز درمانی و بیمارستان های، بیماران مبتلا به ویروس کرونا

مراکز درمانی و بیمارستان های، بیماران مبتلا به ویروس کرونا

مراکز درمانی و بیمارستان های، بیماران مبتلا به ویروس کرونا

مراکز درمانی و بیمارستان های، بیماران مبتلا به ویروس کرونا

مراکز درمانی و بیمارستان های، بیماران مبتلا به ویروس کرونا

تصویر نویسنده
مدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *